Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych – Demilec

Zostań wykonawcą    //    Znajdź wykonawce

Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych – Demilec

Administracja Białego Domu pod przewodnictwem Baracka Obamy, wspólnie z wiodącymi podmiotami sektora prywatnego, prowadzi aktywne działania przyczyniające się do ochrony środowiska i zmniejszania zanieczyszczeń niekorzystnie wpływających na zmianę klimatu. Jednym z aspektów planowanych działań jest zmniejszenie emisji gazów wywierających silny wpływ na efekt cieplarniany, znanych jako HFC (hydrofluorocarbons). Gazy HFC są głównie wykorzystywane w klimatyzatorach, lodówkach i zamkniętokomórkowych piankach izolacyjnych. Mają one 10.000 razy bardziej niekorzystny wpływ na zmianę klimatu niż dwutlenek węgla.

W ramach współpracy z administracją Białego Domu firma Demilec ogłosiła plan opracowania nowego rodzaju pianki izolacyjnej, wykorzystującej HFO (hydrofluorolefin) jako wypełniacz. W porównaniu z dotychczas stosowanym HFC (hydrofluorocarbon) ma on znacząco mniejszy wpływ na efekt globalnego ocieplenia. Nowy rodzaj piany ma być dostępny w sprzedaży do połowy 2016 roku, a do końca 2017 produkty firmy wykorzystujące HFC mają zostać całkowicie wycofane ze sprzedaży.

Przypomnijmy, że firma Demilec znana jest w branży ze swojego zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Pianki zamkniętokomórkowe produkowane obecnie przez Demilec zawierają ponad 20% materiału wtórnie przetworzonego w procesie recyklingu. W 2015 roku Demilec podda recyklingowy równowartość 35 milionów butelek plastikowych.

Share via:

Comments are closed.

DARMOWA WYCENA