Izolacja dachu

Zostań wykonawcą    //    Znajdź wykonawce

Izolacja dachu płaskiego to wyzwanie dla współczesnych technik izolacyjnych.

izolacja dachu płaskiego - maxguard

Do każdej realizacji izolacji dachu płaskiego należy podejść indywidualnie dokonując wyboru najodpowiedniejszego rodzaju piany PUR i powłoki UV.

Gęstość piany zamknięto komórkowej to jeden z głównych czynników decydujących o powodzeniu i skuteczności systemu dachowego. Natrysk pianką poliuretanową to hydrologiczny natrysk dwukomponentowy, który może zostać wykonany na każdą powierzchnię, bez względu na jej fakturę czy też kształt (pianka dopasowuje się do podłoża, dzięki czemu otrzymujemy trwałą, bez spoinową powłokę, pozbawioną mostków cieplnych). Po jej nałożeniu następuje pokrycie powłoką odporną na promieniowanie UV.

Izolacja dachu pianką poliuretanową polega na nałożeniu hydrodynamicznie cieczy na właściwie przygotowane podłoże.

Stosowane do tego urządzenia dwu składnikowego dozowania zapewniają dokładne wypełnienie najmniejszych szczelin. W ciągu kilku sekund ciecz rozpręża się 30-krotnie jednocześnie przekształcając się w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej, tworzącą już jednolitą, bezszwową strukturę zewnętrznego poszycia dachu.

Nasze systemy żelują w ciągu kilku sekund po kontakcie z podłożem. Raptowne pęcznienie i stygnięcie zapewnia gazoszczelną, suchą i powiązaną z podłożem monolityczną warstwę termo i hydro izolacyjną. Poliuretan jest materiałem lekkim, dzięki czemu nie przeciążamy konstrukcji dachowej.

Poliuretanowa izolacja natryskowa przoduje na świecie od ponad 35 lat na zewnętrznych połaciach dachowych nowo powstających i remontowanych obiektów. Powszechnym skutkiem dla użytkowników naszych systemów izolacji natryskowej dachu jest redukcja kosztów grzewczo klimatyzacyjnych o 30% do 70% w skali roku oraz wyeliminowanie nakładów na okresowo częste wymiany lub remonty tradycyjnych, izolacyjnych pokryć dachowych.

Po zainstalowaniu odpowiedniej warstwy piany poliuretanowej (Heatlok Soy) następuje kolejny natrysk w postaci ochronnej powłoki polimocznikowej (Maxguard). Jej zadaniem jest zabezpieczenie warstwy poliuretanu na dachu przed promieniami UV, mechanicznymi uszkodzeniami i zarazem dodatkowe wzmocnienie funkcji hydro-izolacyjnej. System charakteryzuje się ekstremalnie niskim poziomem nasiąkliwości, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkową żywotnością w długotrwałym użytkowaniu.

Polimocznik elastomerowy stosowany samoistnie, bezpośrednio na powierzchnię zewnętrznej połaci dachowej stanowi jednolitą (brak łączeń) i niezwykle trwałą powłokę hydroizolacyjną, odporną na warunki atmosferyczne, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Zalety termoizolacji dachów w technologii natryskowej

izolacja dachu polimocznikiem

Poliuretan to wyjątkowy, wszechstronny materiał izolacyjny, który spełnia wymagania stawiane dla miejsc szczególnie newralgicznych pod względem warunków termicznych, narażonych na duże różnice temperatur. Dlatego między innymi równie powszechnie występuje wewnątrz przegrody ścianek naszej lodówki i zamrażalki jak i potrafi chronić nawet promy kosmiczne przed temperaturą tarcia w trakcie powrotnego lotu do atmosfery. W zastosowaniu budowlanym poliuretan spełnia te same zadania – czyli z niezwykłą efektywnością (tam gdzie jest to pożądane), oddziela od siebie ekstremalnie różne środowiska termiczne.

Właśnie przede wszystkim połać dachowa jest taką newralgiczną strefą każdego budynku, od której oczekuje się wysokiej sprawności energetycznej. W zimie poliuretanowa izolacja natryskowa zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Ograniczona w ten sposób do minimum jego utrata, rewelacyjnie obniża koszty eksploatacji obiektu w sezonie grzewczym. W lecie z kolei stanowi barierę przeciwko gorącemu powietrzu, które powszechnie migruje w tym okresie do wnętrza budowli. W tym przypadku otrzymujemy od poliuretanu komfortowe warunki wnętrza i oszczędności w przypadku projektowanego lub działającego już systemu klimatyzacji, którego praca będzie niezwykle wydajna a wielkość urządzeń możliwa do zredukowania o połowę.

DARMOWA WYCENA