Ocieplenie Poddasza

Zostań wykonawcą    //    Znajdź wykonawce

Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza możemy pochwalić się jedną z najbardziej rozwiniętych na świecie metod.

ocieplenie poddasza pianką poliuretanową sealection 500

Nasi eksperci z działu inżynieryjno-naukowego w Arlington w Teksasie od ponad 30 lat stawiają wzorcowe domy i inne budynki pod każdą szerokością geograficzną, przeprowadzają badania i testy oraz opracowują najefektywniejsze technologie inteligentnego i energooszczędnego budownictwa. Poza standardową działalnością nasz dział zbiera także informacje o standardowych technikach konstrukcyjnych i o wciąż w wielu państwach aktualnych, lecz zupełnie nieprawdziwych poglądach dotyczących izolacji. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i przeprowadzone analizy pragniemy przekazać Państwu naszą wiedzę.

Ocieplenie poddasza to ważny element podczas budowy domu, przedstawiamy mity oraz nieprawidłowe wskazówki przy ocieplaniu poddaszy:

  • Aplikacja dużej ilości materiału izolacyjnego na podłodze poddasza oraz wentylowanie poddasza zagwarantuje skuteczne ocieplenie oraz komfort dla użytkowników budynku, jak również uniemożliwi gromadzenie się wilgotnego powietrza w pomieszczeniu oraz rozwój grzybów (MIT)
  • Kratki, wywietrzniki czy wentylowane podbitki to w czasie gorących dni bardzo dobre zabezpieczenie poddasza przed wzrostem ciepła będącego źródłem odbijających się od poszycia dachowego promieni słonecznych; wyeliminują one także wilgoć oraz zastopują przedostające się do przestrzeni budynku gorące powietrze (MIT)
  • Płyta karton-gips razem z odpowiednim wypełnieniem z klasycznego materiału izolacyjnego nad pomieszczeniami poddasza użytkowego zagwarantują komfortowe warunki dla domowników, czyli CHŁÓD W LECIE ORAZ CIEPŁO PODCZAS ZIMNYCH MIESIĘCY! (MIT)
  • Doskonałą opcją przy ocieplaniu poddaszy o drewnianej konstrukcji jest użycie sztywnej pianki poliuretanowej zamknięto-komórkowej (MIT)
  • Bez względu na rodzaj i gatunek, pianki poliuretanowe są w każdym przypadku najodpowiedniejszym sposobem ocieplenia poddasza niezależnie od jego konstrukcji (MIT)

Ocieplenie poddasza - jak jest naprawdę...

  • Poddasze i dach to najbardziej kluczowe miejsca w budynku, wziąwszy pod uwagę straty ciepła w zimie i jego przyrost wewnątrz w czasie upałów! Zwykle użycie pianki poliuretanowej w nieprzewiewnym poddaszu stanowi najzdrowszy, najwygodniejszy oraz najbardziej energooszczędny wybór. Pozwoli to zredukować zapotrzebowani budynku na energię oraz stworzyć dogodne warunki temperaturowe, bez względu na pomieszczenie, kondygnację i porę roku. Dzięki izolacji piankowej będą mogli Państwo cieszyć się ciepłym wnętrzem podczas zimy oraz chłodnym podczas lata, jak również zdrowszym powietrzem bez wilgoci, pyłków, kurzu i innych zanieczyszczeń z zewnątrz.
  • Przy zastosowaniu klasycznych materiałów ociepleniowych niemożliwym jest przeniesienie koperty izolacyjnej z płaszczyzny stropu (sufitu) do wewnętrznej strony dachu i tym samym podporządkowanie się wymogom „niewentylowanego poddasza”.
  • Celem „niewentylowanego poddasza” jest ustabilizowanie temperatur, ciśnień atmosferycznych i wilgotności powietrza, jak również  wyeliminowanie obszarów wykroplenia wilgoci i zaprojektowanego poziomu pasywnej wymiany świeżych mas powietrza na przełomie dnia oraz wraz ze zmianami pór roku.
  • Tradycyjne izolacje, położone zwykle w podłodze (w przypadku poddasza nieużytkowego) lub ponad karton-gipsem (przy poddaszu nieużytkowym), stwarzają jedynie opór cieplny, lecz nie są w stanie powstrzymać ruchów konwekcyjnych powietrza oraz promieniowania cieplnego i utrzymać swoich parametrów wraz z upływem czasu. Skutkiem tego jest przeważnie utrata ciepła grzewczego wznoszącego się w pionie, zlodowacenie i topnienie dachu w okresie zimowym czy też przyrost wysokiej temperatury od rozgrzewającego się w lecie poszycia.

 

Nasza gama produktów to wszystkie typy pianek poliuretanowych i powłok wysokiej klasy, m.in. jedna z najbardziej nowoczesnych zamknięto-komórkowi pianki z linii Heatlok Soy, które rekomendowane są też do stosowania przy konstrukcjach murowanych i metalowych. Pomimo tego nasza firma nie poleca Państwu ani tych, ani innych zamknięto-komórkowych systemów izolacyjnych w przypadku poddasza o drewnianej konstrukcji.

Jak pokazały nam długie lata obecności w branży, najodpowiedniejszym rozwiązaniem w przypadku takich konstrukcji jest specjalnie opracowana technologia otwarto komórkowych pianek, np. Sealection 500, Sealection Agribalance lub Demilec APX. Deklasują one inne paroizolacyjne i „nieoddychające” produkty zamknięto-komórkowe, ponieważ pozwalają „oddychać” wilgotnemu drewnu czy też momentalnie ujawniają wszelkie przypadkowe uszkodzenia w dachu, co pozwala zapobiec powstaniu nieodwracalnych szkód w poszyciu dachowym z drewna.

Jako czołowy producent natryskowych systemów izolacyjnych, firma Demilec na czele z ekspertami gwarantuje Państwu fachowe doradztwo techniczne oraz solidne wykonanie.

DARMOWA WYCENA